Az üzletember hosszú üzleti út után végre hazaér. Ahogy belép a kapun, rögtön meglátja a fiát, aki boldogan száguldozik egy vadonatúj biciklivel.
Az apa megáll, végigméri a bringát, majd felvonja a szemöldökét:
– Hát ezt meg honnan szerezted? Ez legalább százezer forintba került!
A fiú büszkén kihúzza magát:
– Én kerestem rá a pénzt!
– Ugyan már… – nevet fel az apa. – Mivel? Füvet nyírtál vagy mi?
– Nem. Bújócskáztam.
Az apa értetlenül néz rá:
– Bújócskával mégis hogy lehet pénzt keresni?
A gyerek vállat von:
– Pedig lehet.
– Jó, akkor magyarázd el – mondja az apa egyre gyanakvóbban.
A fiú teljes nyugalommal felel:
– Amíg te üzleti úton voltál, a szomszéd bácsi gyakran átjött hozzánk…
Az apa arca lassan megfeszül.
– És? – kérdezi halkan.
– És mindig adott ötezer forintot, ha elbújtam.

